Slíbili jsme vám rozhřešení ohledně kitování v současné době. Oslovili jsme opět našeho specialistu a nastudovali aktuální vládní rozhodnutí.
kitovat bez roušky a v minimální vzdálenosti 2 metry od nejbližší osoby. Těch ale může být neomezené množství.
V principu správná by byla i odpověď předchozí, tak jak hlásá vládní opatření a jeho interpretace, lze kitovat v přírodě bez roučky a to ve vzdálenosti min. 2 metry od druhého sportovce: originál vládního rozhodnutí.
Vzhledem k tomu, že kiting je individuální sport v přírodě, může se kolem vás motat větší množství dalších sportovců, kteří se pohybují (v drtivé většině) ve větší vzdálenosti než 2m, je správná až poslední odpověď.
Je nutno ale vědět, že tento sportovní režim platí od “začátku sportování” – tedy od momentu, kdy je jezdec zaháknutý a jde startovat + kompletní přistání po odepnutí háku. Předtím a po té se na jezdce vztahuje režim standardního pohybu na veřejnosti – tedy rouška, 2m vzdálenost, případně ideální, pokud vám do neoprenu pomáhá pouze rodinný příslušník.
Za těchto okolností se budete chovat v rámci práva ale i zodpovědně vůči vlastním prarodičům.
Rozhodně ale nezapomínejte, i mimo tato pravidla existují lokální pravidla pro dané spoty, které je nutné dodržovat, protože ty obecné více specifikují a doplňují.
Za těchto okolností by Vás tedy nikdo z vody vytáhnout neměl, o tom kde jsou v ČR legální spoty (repsektve kde to není zakázáno) bude jeden z dalších článků!
Sledujte nás