9. 12. 2023
2 minut čtení

Finále světového poháru KiteFoil World Series

Lauriane Nolot a Max Maeder zaznamenali vítězství na Lakewood Hills KiteFoil World Series China v Zhuhai. Tato výhra nejenže znamenala triumf v Číně, ale oba jezdci si také odnesli titul celkových mistrů KiteFoil World Series pro sezónu 2023.

Maeder vs. Vodisek

Toni Vodisek začal den v pole position, ale Maeder ho dokázal i přes srážky s rybami porazit v závěrečných kolech. Rychlostí více než 30 uzlů překročil cílovou čáru, získal zlatou medaili a stal se celkovým mistrem sezóny. Vodisek získal stříbrnou medaili a bronz si odnesl Qibin Huang z Číny.

10 žen v boji o celkové pódium před posledním závodem

Soutěž žen byla plná dramatu a napětí. Formát Medal Series v kitefoilingu zajistil, že každý z top 10 měl šanci na pódium. Sofie Tomasoni, startující na 8. místě, prošla třemi vyřazovacími koly a postoupila do velkého finále. V dramatickém závěru se tak Lauriane Nolot postavila proti Jingle Chen a Sofie Tomasoni.

Nolot v závěrečném závodě ukázala svou nezastavitelnost a získala zlatou medaili, čímž si zajistila celkový triumf v sérii. Tomasoni, i přes odvážný výkon, obsadila druhé místo, zatímco Chen získala bronz.

Nolot poprvé v Číně čelila náročným podmínkám, ale i přes obtíže si dokázal udržet odhodlání a vyhrát. Po vítězství prohlásila, že i když to bylo náročné, je spokojená s výkonem a věří, že každá výzva představuje příležitost překonat vlastní limity.

V celkovém pořadí získal titul KiteFoil World Series Maxmilian Maeder v mužích a Lauriane Nolot v ženách. Jediní dva čeští účastníci v mužské kategorii Jindřich Houštěk a Vojtěch Koška se v celkově umístili na 43. a 46. místě, přičemž oba brali body pouze za účast v jediném závodě. V celkové pořadí ženské kategorie se na 25. místě rovněž s body z jediné účasti umístila Monika Žižlavská.

Na co výsledky poukazují? Série KiteFoil World Series se celkem pochopitelně snaží být globální soutěží nejvyšší úrovně. Ovšem s ohledem na vysoké náklady na přípravu, vybavení a účast na závodech, jen málokdo z jezdců kromě světové špičky, která se pere o body v každém závodě, má dostatek prostředků absolvovat celou sérii. Mnoho Evropanů nepřijelo na poslední závod v Číně, kterého se naopak účastnila řada lokálních riderů, pro které je příliš vzdálená Evropa. Otázkou tedy je, jestli se špičkový kiteboarding zcela neodtrhává od možností základny, z níž vzešel.

Sledujte nás

Partner webu

KITElife video

Jdi naTop

Don't Miss