9. 12. 2023
2 minut čtení

King of the Air 2023 s českou stopou. Jeremy Burlando třetí!

Soutěž s historií sahající do roku 2003 se orientuje na hodnocení extrémních skoků. Jeremy Burlando je po Markovi Murphy Zachovi a rozhodčím Víťovi Adamíčkovi dalším v řadě těch, kteří nechali svou stopu na legendární Dolphins beach (kitery nazývaná příznačně Kite beach) u jihoafrického Cape Townu. Pravda, říct o Jeremym, že je Čech, není úplně pravda. Ale alespoň můžeme říct, že je to rider částečně vycházející z českého prostředí.

Jeremy Burlando běhěm King of the Air 2023, foto: Tyrone Bradley

V 27stupňovém teplu, 14stupňové vodě a kopavých podmínkách větru od 3 do 22 uzlů se do zápolení pustilo 18 jezdců. Letošní ročník by se dal pojmout jako souboj renomovaných riderů s mladými vyzyvateli. Vítězem se nakonec stal zástupce té druhé skupiny.

Stal se jím 19ti letý italský rider Andrea Principi, který jako první v historii KOTA získal ve finále tři devítky. Vzhledem k tomu, že letos již vyhrál soutěž Red Bull Megaloop v holandském Zandvoort, stává se nekorunovaným králem této disciplíny. “Nedostává se mi slov. Tohle byl můj sen tak dlouho. Dnes jsem tento sen proměnil ve skutečnost,” řekl po svém vítězství nadšený Principi. Cenu Mystic Move of the Day získal druhý Lorenzo Casati s double kite loop a double board-off.

Vítěz KOTA 2023 Andrea Principi, foto: Paul Ganse

Už před soutěží pořadatelé vydali seznam top 5ti mladých talentů, na které se vyplatí v průběhu King of the Air zaměřit. Sportovní ředitel soutěže Sergio Santagalli o JB uvedl: “Jeremy se vyznačuje extrémní soutěživostí a technickou náročností svých skoků. Jakkoli je mu teprve 18let, nyní v kombinaci se získávanými zkušenostmi začáná být plnohodnotným jezdcem a jeho čás právě přišel!”

“I would like to participate in Red Bull Megaloop Challenge and Red Bull King of the Air.” – Jeremy Burlando pro IKSURF international magazine, duben 2018

Na třetí stupínek pod španělskou vlajkou vystoupil náš Jeremy Burlando. Připomeňme si, že ve vrcholových soutěžích debutoval v roce 2019 na GKA na Gran Canarii. Určitě doporučujeme sledovat jeho sítě, aby vám nic neuniklo, protože se dá s úspěchem očekávat, že budeme ještě svědky velkých úspěchů tohoto naturalizovaného poločecha. Pokud se zatím chcete podívat na jeho jízdu, mrkněte zde:

Sledujte nás

Partner webu

KITElife video

Jdi naTop

Don't Miss