3. 2. 2019
3 minut čtení

Kite Life! Proč a jak to celé vzniklo?

KITE LIFE po spuštění programu na kanálech NOVA SPORT aktuálně spouští i portál Kitelife.cz, který poběží pod platformou magazínu Freeride.cz. O důvodech a co na něm lze očekávat jsme se bavili se zakladatelem Miloslavem Reitermanem.

Jak se vlastně stalo, že vznikl TV pořad KITE LIFE?

Kolem této komunity se pohybuji  již delší dobu. Kiting mám rád a nejsem v něm dobrý 🙂 A když se takhle vizuálně atraktivní sport stal navíc sportem olympijským, bylo to už pak jasné. A vzhledem k tomu, že máme produkční agenturu, která se zabývá komunikací obrazem, máme k tomu blíže. Jak říká jeden můj kamarád, když můžeš, tak musíš!

A toho si TV NOVA všimla a oslovila vás na výrobu pořadu?

Ne, to vůbec ne. Nemyslím si, že jsou tady televize obecně od toho, aby si něčeho všímaly. Televize je prostě omezený prostor média, který se rozhodne nějak zaplnit.

Takže prezentaci tohoto sportu ale podporuje?

Do té míry, že stejně ale za každý díl platíme. Za vlastní výrobu – natočit, sestříhat plus pak ještě zaplatit za prostor v televizi. Naštěstí se to, co děláme, se pár partnerům líbí, a tak nám pomáhají ty náklady snižovat.

Chceš říct, kolik stojí výroba jednoho dílu?

Ne 🙂

Je aktuálně projekt KITE LIFE ve ztrátě?

Samozřejmě.

Proč to děláte?

Jsem přesvědčen, že si tento sport zaslouží vylézt z plenek a mít hezkou komunikaci. Navíc tu je velký prostor. I proto jsme se z původní podoby, že na online hodíme archív pořadů a možná upoutávky a bonusy, dostali až k plnohodnotného webu.

Těch tu ale už několik pár let funguje.

To je sice pravda, ale takové portály vždy provozuje nějaký prodejce vybavení nebo kiteškola. Objektivní hodnota takových informací tedy bude celkem omezená. My chceme přinášet zajímavé zprávy, informace, obrázky bez ohledu na to, co má kdo nad hlavou. Dalším faktem je, že už letmým pohledem na sociální sítě české kitové scény je 90% obsahu přesdílení nějakých informací ať už domácích nebo ze zahraničí. Všichni si to navzájem přesdílí, olajkují a tím to skončí. Nechci komunikovat ve smyslu sdílení nějaké fotky bez sebemenšího komentáře nebo vysvětlení, kdy si pak řeknete jen „no good, a?“. My ten obsah chceme tvořit. Na redistribuci nevidíme nic zajímavého.

S těmito portály budete spolupracovat?

Jsme obecně diskusím otevřeni,  nicméně až na výjimky spíš nevědí, co s námi. Předpokládám, že si budou dělat věci dále po svém.

Na co se bude KITE LIFE orientovat?

Bude to průřez zajímavých informací jak pro závodníky, tak amatéry i veřejnost. Chceme ten sport více otevřít i směrem ven, například nejmenovaná vysoká persóna na Českém olympijském výboru dodnes neví, čím je kiter tažen. Věřím, že pro pohodové provozování tohoto sportu je dobré, aby veřejnost pochopila, co to je za sport, když už jim jezdíme po polích (a nádržích a kopcích), že nejsme jen bohapustí punkáči, kteří na foilech filetují kapry za živa a stojí za vymřením tetřívka.

Sledujte nás

Partner webu

KITElife video

Jdi naTop

Don't Miss