5. 3. 2020
7 minut čtení

Tarifa a její kitespoty

Vydejte se s námi do Evropské mekky kiteboardingu na Tarifu – autem a obytkou na úžasné spoty. Tomáš s přítelkyní Karolínou objevovali kitespoty kolem celé Tarify, tak to pojďte omrknout ať víte kam vyrazit na další kitetrip.
 

Cesta

Na přelomu roku jsme vyrazili s přítelkyní do naší oblíbené Tarify, tentokrát jsme zvolili cestu autem. Jelikož letenky vycházely na 4násobek standartní ceny, nebo byly lety s přestupem a velmi dlouhé. Brali jsme to spíše jako výhodu, nebyli jsme limitováni žádnou váhou ani rozměrem zavazadel. Takže jsme si s sebou mohli vzít snowboardy a cestou zpět zkusit Andorské pohoří, nebo nedaleko vzdálenou Sierru Nevadu. Další povinnou výbavou je skate. Na Tarifě je hezká stezka podél pobřeží a taky zábavný skatepark v centru města.

Teď něco málo k cestě. Vyjeli jsme z Prahy a při zapnutí navigace jsme se trochu zhrozili. Naskočila doba jízdy 1 den a 1 hodinu. Tento formát vidíte málo kdy 😀

Rychle jsme navigaci přenastavili na první plánovou zastávku v San Sebastianu, aby se na ní aspoň trochu dalo koukat. Na místo to bylo něco přes 1700 km cca 16 hodin cesty. Jeli jsme ještě přes známý surfový spot Hossergor, který je asi hodinu před San Sebastianem. Viděli jsme velké 3-4 m vlny a pár surfařů snažící se chytnout tu nejlepší vlnu.  Další den jsme dojeli do Málagy, kde bylo v plánu přebrat obytku. Můžeme vřele doporučit společnost South Camper půjčují zánovní vozy za přijatelné peníze, všechno vám pěkně vysvětlí, prostě paráda! Cena se pohybuje různě záleží na termínu. V listopadu jsme měli auto za 80 euro na den, teď o Vánocích dokonce za 65 euro. Cesta z Málagy na Tarifu už je jen 2 hoďky, to byl asi nejhezčí čas, co jsme na navigaci viděli.

Náklady za naftu si určitě každý spočítá sám. Co se týká poplatků za dálnice, tak jsme zaplatili 70 euro za celou Francii a ve Španělsku už jsme jeli mimo placené úseky. Cesta je i tak velmi rychlá a téměř bez zdržení.

Tarifa

Tak a teď konečně k samotné Tarifě, toto místo je nazývané Mekkou kiteboardingu, kiteři sem přijíždějí z celého světa a to i velká jména. Když budete mít trochu štěstí můžete vidět na vodě hned několik mistrů světa.

Málokdy se vám stane, že by nefoukalo několik dní po sobě. I když někdy se to může stát. Určitě to není nic příjemného, na druhou stranu Tarifa stále nabízí mnoho možností, co dělat, když nefouká. Můžeme vypíchnout skatepark, surfing, paddleboarding, výlety jak pěšky, tak na kole, motokáry atd. Tady se opravdu nudit nebudete, další věc, co nás tady baví je místní jídlo. Jejich tapas jsou prostě mega dobrý a hrozně rádi ochutnáváme několik jídel na jednou. Je skoro jedno, kam zamíříte, všude si skvěle pochutnáte. Cenově je taky vše přijatelné a hlavně žijete jen jednou… Když se vám večeře trochu protáhne poznáte, že je to jen dobře, protože město večer dost ožívá a můžete si tak užít skvělou párty s místními. Nám se taky jednou podařilo přijít v 7 ráno 😀

Spoty

A teď konečně k tomu, co vás zajímá zřejmě nejvíc a to kitové spoty. Okolo Tarify je jich opravdu mraky a přesto, že jsme na místě byli už po třetí, tak neznáme zdaleka všechny. Vypíchnu vám ty, kde jsme osobně byli a máme nějakou zkušenost. Na Tarifě foukají víceméně dva typy větru Levante a Poniente. Je potřeba znát směr, sílu větru a podle toho vybrat správný spot, pozor někdy se i tak netrefíte.

Levante (východní směr větru od pobřeží) je často nárazový, silný a přináší větší teplo

Poniente (západní směr větru od antlatiku) je slabší a hlavně stabilnější, ale přináší zas podstatně větší zimu. Poniente je celkově oblíbenější.

Los lances

Nekonečná pláž navazující na Tarifu s velkým přilehlým parkovištěm s výhledem na moře. Perfektní místo na ježdění i na přebývaní v autě, karavanu atd.

 • Vítr: Levante i Poniente
 • Vlny: větší jsou při Poniente flat je málokdy
 • Level: všechny levely

Valdevaqueros

Pláž se nachází cca 10 minut z Tarify směr Cadiz, jedná se o takovou zátoku, kiteři sem jezdí, když na Los Lances fouká moc a nebo si chtějí užít napuštěnou lagunu, kde je krásný flat. Zde je parkoviště podstatně menší cca pro 50 vozidel, může se vám přihodit, že budete stát na silnici ještě před parkovištěm.

 • Vítr: Levante i Poniente
 • Vlny: podobné jako na Los Lances
 • Level: všehny levely

Conil de la Frontera

Je vzdálená necelou hodinu z Tarify také směr Cadiz, zdál se nám to jako takový secret spot. Museli jsme trochu pátrat po parkovišti, nakonec jsme našli takové malé hned u pláže cca pro 5 vozidel. Byli jsme na místě 2 dny úplně sami, moc jsme nechápali proč. Pláž byla obrovská, vstup do vody ideální, pak jsme na to zřejmě přišli. Byly tam totiž silné proudy a museli jsme se trochu více snažit o stoupání, ale i tak jsme si to peckově užili.

 • Vítr: Poniente
 • Vlny: malé
 • Level: pokročilý (z důvodu proudů)

Los Canos de Meca

Je hned vedle Conilu asi 15 minut cesty, spot je spíš surfový, kde jsou hezké stabilní vlny a při velmi silném větru Levante na Tarifě se jezdí sem za slabším větrem.

 • Vítr: silné Levante
 • Vlny: vetší stabilní vlny
 • Level: Pokročilý a Expert

Getares

Je to opačný směr z Tarify oproti předešlým spotům. Palmones je 30 minut vzdálený, směr Alegeciras, parkuje se hned u města na takové skládce, bohužel parkovištěm bych to nenazval. Trochu tam smrdí odpad a je docela těžké najít rovný flek. Ani moře není zrovna průzračné, na druhou stranu, když se jinde nedá, budete určitě i tak rádi. Tento spot jsme zvolili, když na Lances a Valdevaqueros byl velice silný a nárazový vítr.

 • Vítr: silné Levante
 • Vlny: malé
 • Level: všechny levely

Palmones

Je další necelou půl hodinu z Getares, spot je u takového malebného městečka s menším množstvím parkovacích míst, ale vešli jsme se. Přirovnal bych toto místo s Getares. Jen to tu nesmrdí odpadky, jezdíte tu také u města, kde navíc parkuje hodně trajektů. Je to asi nejflatovější spot, na kterém jsme byli, je tu vcelku malá hloubka a netvoří se vlny, takže na freestyle ideální.

 • Vítr: Levante pouze při silném a nárazovém větru na Tarifě
 • Vlny: flat
 • Level: všechny levely

To jsou zatím všechny místa, které jsme tu za poslední 3 výlety navštívili. Co se týká shore breaku, tak ten se tu moc neřeší, vody je vždy dost. Vstup do vody je také všude víc než dobrý. Tarifa je prostě nádherné místo a komu nevadí jízda v neoprenu, (doporučená síla neoprenu 4/3 ideálně mít 2, v létě stačí krátký) a trochu chladnější počasí tak si to tu náramně užije. Asi bychom Tarifu nedoporučili úplným začátečníkům, nic méně já na tom stál asi týden a také jsem to zvládnul. Říká se. Kdo se naučí na Tarifě, tak už ho nic nepřekvapí. 

Ubytování

Zatím jsme zkoušeli 2 možnosti a to apartmány přes Booking, kde je super, že dokážete za dobré peníze být přímo u pláže a koukat z terasy na spot. Nic méně nám se nejvíc osvědčila obytka. Vychází sice o kousek dráž, na druhou stranu můžete být každý den na jiném místě a tomu my dáváme přednost. Třeba super se nám sovedčily South Camper.

Jde o to, že všechny spoty jsou na dojíždění autem. Když si spočítáte cenu za půjčení auta a apartmánu k tomu, a že se musíte každý den vracet zpět, tak je to už srovnatelné s obytkou.

Tomáš “Louka” Loukota

 • 33 let  
 • draci RRD , aktuálně Naish
 • board Nobile split 
 • draci půjčené od Ski Surf Sport
 • neopren od Wakeguru.cz
 • kiteuje od 2018 
 • neoblíbenjěší spot Rujána a Tarifa

Sledujte nás

Partner webu

KITElife video

Jdi naTop