2. 4. 2021
6 minut čtení

TOP 10+5 Instagramových účtů které stojí za to sledovat

Dobu tomu nahrává. Nikam za hranice nemůžeme a taky i my jsme dali dohromady IG profily, které stojí za to sledovat ať už jako inspiraci nebo jen že jsou pěkný a třeba nás alespoň na chvíli přesunout na vodu s kitem. Myslím, že nejsme jediní komu pocit svobody s kitem nad hlavou už chybí!

Mezinárondní IG profily

Profilů z kterých se dá vybírat je strašná spousta a asi každý by vybral něco jiného. Nemluvě o tom, že jsme se zaměřili jen na IG a ne další socilální sítě. Snažili jsem se vybrat profily, kde je vidět hlavně onen krásný Kite Life. Nicméně je třeba nazepomínat, že ani za těmito fotkami se skrývá spousty dřiny a i nevydařených záběrů, které asi nikdy neuvidíme, protože to prostě nevypadá dobře. 

Pořadí je zcela náhodné a není to řazeno podle nejlepšího to bychom už opravdu nedali 😀 

#1 Ydwer van der Heide 

Tenhle týpek z Holandska určitě stojí za to sledovat! Sice není zaměřený jen na kiting, ale i jiné extrémní sporty a o to víc je jeho profil nabitý krásnýma fotkama z celého světa. Fotí pro různé magazíny, ale i závody nebo jen samotné kitery, kteří si ho objednají, jeho porfolio je opravdu obrovské.

#2 Laci Kobulksý

Laciho možná velká část z Vás zná ať už z vody nebo focení, ale ani jeho nabitý profil zde nemůžeme opomenout. Jeho porfolio nabizí opět zajimává jména ze světového kitebordingu pro které něco točil nebo fotil. A jestli tohothle souseda ze Slovenska neznáte tak od něj na něco koukněte ;).

#3 Bruna Kajiya

Tahle Brazilka a 3x světová šampionka ve freestyle je nejenom skvělá kiterka, ale  taky modelka. Na její fotky se určitě nejen chlapům pěkně kouká 😀 

#4 Liam Whaley

Je další z profi kiterů, kteří nás zaujali svým profilm na IG. Španěl, který se účastní světového poháru GKA ve freestyle ale i třeba RedBull King of the Air. Profil je plný fotek ze závodů a kite spotů po celém světě. 

#5 Matchu Lopes

Další ostřílený kiter ze Španělska. Matchu je specialista hlavně na wave rideing a straples freestyle. A právě tyhle peckový fotky z vln u něj najdete! 😉 

#6 Rita Arnaus 

Tentokrát Španělka 😀 už je to divný, ale asi to španělům nejen na IG jde. Jinak je to čistě náhoda. 

Rita je další sexy kiterka, která to s kitem umí a i s ním dobře vypadá. Její profil je hlavně o sportu, ale celkově i jejím bežném životě ve stories. Mimo fotky z kitování najdete i hodně fotek z tělocvičny a jógy. 

#7 Nick Jacobsen 

Nickův profil nevypadá na první pohled zajímavě, ale je to proto, že zde najdete hlavně videa! Jenže Nick je fakt blázen a ty videa opravdu mají koule a vymejšlí jednu šílenost za druhou! Tenhle profil Vás bude určitě bavit jestli chcete vidtě kiteextrémy!

#8 Rasa Iselionyte

Marketačka z Litvy, která je na kitu pořád. Její profil má šťávu a mimo kiting a fotek z krásných destinací u ní najdete i jiné sporty. 

#9 Jeremie Tronet

Jeremie už nejkou tu dobu kituje a jeho fotky o tom vypovídají. Hlavní náplňí jsou sluncem zalité fotky z Karibiku, které snad ani nemůžou vypadat špatně 😀  

#10 Helena Brochocka

Další krásná kiterka, pro kterou se stal kiting životním stylem. A hlavně o tom vypovídá její profil, který na nás působí tak nějak přirozeně.

Jan Matějka, social media boss

šéf digitální agentury, za více než 15 let mu rukama prošly značky jako Esquire, Kia Motors, Bohemia sekt, Nestlé nebo Unilever

Obecně převažují profily sportovců, kteří potřebují komunikovat komerční partnerství. Všechny vybrané instagramové profily jsou právě sportovců, kteří na ně postují atraktivní foto a video obsah. Instagram byl provotně zaměřen na komunikaci obrazem, nicméně i komerčně jednotlivým sportovcům Instagram stačí – spolupráce si na něm odprezentují lépe než na FB (tedy vizuálně hezky, čistě, emotivně).

Facebook je bohužel často (zejména firmami) “zašpiněn” přízemnější komunikací – nabídky kurzů nebo akce v obchodech. Jakmile post nedokáže vzbudit emoci “jo, tak chci být/to musím taky mít”, tak nemá zásadního dosahu. Takové FB stránky pak mají pochopitelně spíš lokální dosah nepřekračující hranice pláže, na které obchod, půjčovna nebo škola stojí. Je nutno ale říct, že často většina reakcí na posty zejména na Facebooku bývá spíše loajalitních než těch vzbuzených skutečným zájmem. Zejména u sportů stále platí “tohohle znám, tomu to dám”. I právě proto firmy už dnes moc nezajímá ta viditelná část statistik sociálních sítí.

Z komerčního hlediska nakonec ale není zas tak důležité, na jaké platformě dotyčný funguje (i když tady je Instagram jasným vítězem), ale to, jak dokáže spolupráci se značkou uchopit a prodat ji svým followerům. Je totiž hrozně znát, kdy se někdo zavázal k nějakému množství aktivity, aby splnil zadání, a kdy dělá něco, co umí a co ho baví a pak je toho šikovně komerčně využito.

Česká scéna

Co se týká Českých IG profilů, tak je výběr značně jednodužší. Češi prostě na IG jako sociální síť moc nevyužívají alespoň mezi kitery ne. Na facebooku bychom asi byli úspěšnješí, ale o tom třeba jindy. Teď se pojďte na ty nejzajímavější, které známe podívat. 

#1 Paula Novotná

Naší Českou jedničkou je bezpochyb Paula, pro kterou je kiting vším a řadí se mezi světovou špičku. Na profil dává téměř vše z jejího Kite Life života.

Nedávno jsme o Paule psali i článek tak se na něj můžete podívat zde.

#2 Lukas Vogeltanz

Lukáše Vám taky asi nemusíme moc představovat. Jeho druhým domovem je Egypt odkud ho zná spousta z Vás. Jeho fotky nejen odtamtud ale i z exotických lokalit můžete obdivovat u něj na profilu.

#3 Radek Prejda

Radek je další z čechů, který kitingem žije od rána do večera po celý rok. Jeho profil je nabitý fotkami z různých destinací kolem celého světa. Jen nevíme jestli hodnotu profilu značně nezvedá hlavně jeho přítelkyně 😀 

#4 David Lapčík

David sice nemá moc fotek, ale jeho profil vypadá vyrovnaně a uhlazeně a i těhlech pár fotek je super. 

#5 Vojtěch Koška

Český junior, který jestli s kitingem neskončí tak o něj ještě určitě uslyšíme! Jedna vyrůstající generace možná i s vyhlídkami do mezinárodního kitingu! 

Bonus

Tenhle bonus profil na závěr si nemůžem odpoustit. Sice funguje převážně jen na přesdílení záběrů někoho jiného, ale výběr to opravdu vydařený. Vzhledem k tomu, že zde máme hlavně pánské publikum tak dámy prominou, ale prostě takový profil s chalapama na skladě nemáme 😀 

Sledujte nás

Partner webu

KITElife video

Jdi naTop

Don't Miss